Rodzina

Jestem żonaty, moja żona Barbara jest nauczycielką w szkole „Błękitnej”, mamy dwoje dzieci.


Ślub
Ślub

Pochodzę z rodziny o patriotycznych i nauczycielskich tradycjach.

OjciecJózef Kopeć
Józef Kopeć


Mój Ojciec – Józef Kopeć za walkę o wolną Polskę został w 2007r. pośmiertnie odznaczony przez śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Polski.


Z okazji obchodów 30-lecia NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Szczecińskiego oraz piątej rocznicy śmierci dr hab. Józefa Kopcia prof. US, Komisja Uczelniana NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Szczecińskiego podjęła decyzję o upamiętnieniu pierwszego demokratycznie wybranego Rektora Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Szczecinie odwołanego z funkcji przez władze stanu wojennego oraz pierwszego przewodniczącego NSZZ „Solidarność” WSP w Szczecinie (Szczecin, 8.12.2011 r.).


Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski
Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski

Dziadek

Mój Dziadek Stanisław Pieńkowski za walkę o niepodległą Polskę w I i II wojnie światowej został odznaczony m.in. Krzyżem Virtuti Militari, Krzyżem Walecznych, Złotym Krzyżem Zasługi z Mieczami, Złotym Krzyżem Niepodległości, Odznakami Legionów i POW.


Odznaczenia Dziadka
Odznaczenia Dziadka


PradziadekDusza Tłumu
Dusza Tłumu – Stanisław Pieńkowski (Mój pradziadek) W czasie I wojny światowej znalazł się w Kijowie, gdzie współpracował z teatrem „Studyo” Stanisławy Wysockiej. Po wojnie w 1918 powrócił do Warszawy, gdzie jako krytyk teatralny współpracował z prasą endecką m.in. „Gazetą Poranną”, „Rzeczą Pospolitą”, „Słowem Polskim”, „Myślą Narodową”, „Gazetą Warszawską”

Share Button

Dodaj komentarz