Stanowisko Prezydenta Miasta Szczecin dotyczącego publicznych komentarzy zamieszczonych w Internecie przez kierownika ds. programu samorządowej instytucji kultury „Klub 13 Muz” w Szczecinie

Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Zapytanie
Data wpływu: 2015/06/01 13:00:00
Interpelujący Radni: Kopeć Maciej Stanisław PiS

Proszę o udzielenie odpowiedzi na pytanie, jakie jest stanowisko Prezydenta Miasta Szczecin dotyczące ordynarnych wpisów oraz mowy nienawiści (w tym wysyłanie głosujących na prezydenta Andrzeja Dudę „do gazu”), jaki zaprezentowała kierownik ds. programu samorządowej instytucji kultury jaką jest Klub 13 Muz w Szczecinie, a o których pisały portale 24Kurier.pl i wPolityce.pl oraz Kurier Szczeciński w wydaniu z dnia 29 maja 2015 r.

Odpowiedź:
Wydział merytoryczny: Wydział Kultury
Odpowiadający: Krzysztof Soska – Zastępca Prezydenta Miasta
Data odpowiedzi: 2015/06/08
Czy odpowiedź udzielona w terminie: Tak

„W odpowiedzi na zapytanie nr 445 z dnia 1 czerwca 2015 r. w sprawie obraźliwych wpisów zamieszczonych przez pracownicę Domu Kultury 13 Muz na jej facebookowym profilu, dotyczących wyników wyborów prezydenckich, informuję uprzejmie, że o zajęcie formalnego stanowiska w tej kwestii poproszony został dyrektor wyżej wymienionej instytucji pan Rafał Roguszka. Z uzyskanych przez niego wyjaśnień wynika, że autorka wpisów – pani Zofia Gliszczyńska, od kwietnia 2014 roku przebywa na urlopie macierzyńskim, nie pełni swoich obowiązków pracowniczych i w żaden sposób nie reprezentuje placówki. Tym niemniej, w związku z faktem, że jej działanie stało w sprzeczności z kodeksem etyki zawodowej, obowiązującym w Domu Kultury 13 Muz, dyrektor Roguszka udzielił pani Z. Gliszczyńskiej kary porządkowej w postaci upomnienia, zaś dokonane przez nią komentarze zostały usunięte.
Ze swojej strony mogę jedynie wyrazić ubolewanie z powodu zaistniałego incydentu, uważam, że pracownicy publicznych instytucji kultury, bez względu na zajmowane stanowisko, nie powinni w żadnym wypadku obrażać czy naruszać dobrego imienia innych osób bądź zasad życia społecznego.”

Share Button

Dodaj komentarz